Logotyp: Gå till GITS startsida

Samverkan Västra Götaland

Gemensam Information och TjänsteSamordning
49 kommuner i Västra Götaland och Västra Götalandsregionen

Logotyp: Gå till Västra Götalandsregionens startsida
Logotyp: Gå till VästKoms startsida
Logotyp: Gå till startsidan för GITS

GITS, Gemensam Information och TjänsteSamordning
49 kommuner i Västra Götaland och Västra Götalandsregionen

Arbetsgrupp SIP

I arbetsgruppen ingår:

Projektroll, namn, organisatorisk tillhörighet

Projektledare SIP samordnare i VG - Jessica Ek, GITS

SIP samordnare i Skaraborg - Angelica Engman, Vårdsamverkan Skaraborg

SIP samordnare i Skaraborg - Robin Ahlm, Skaraborgskommunal förbund Skaraborg

SIP samordnare i SAMLA - Karolina Wolmhag, SAMLA

SIP samordnare i SIMBA - Johanna Junkvist Lindau, SIMBA

SIP samordnare i Södra Älvsborg - Maria Glemfelt, Närvårdsamverkan Södra Älvsborg

SIP samordnare i Göteborgsområdet - Agneta Bergqvist, Samverkan i Göteborgsområdet

SIP samordnare i Fyrbodal - Georg Fischer , Vårdsamverkan Fyrbodal

Adjungerade Barn och unga - Karin Ahlqvist, Skaraborgs kommunalförbund


Koordinator, för brukarorganisationerna, Stärkt brukarmedverkan

Sara Svensson, NSPHiG

Koordinator, för vårdsamverkansgrupperna, Stärkt brukarmedverkan

Eva Nilsson, Vårdsamverkan VG

Brukarrepresentant Äldre

Kerstin Nilsson, v ordf Funktionsrätt VGR


Mailadresser:


Fyrbodal

Georg Fischer georg.fischer@vgregion.se


Skaraborg

Angelica Engman angelica.engman@vgregion.se

Robin Ahlm robin.ahlm@skaraborg.se

Karin Ahlqvist karin.ahlqvist@skaraborg.se


SIMBA

Johanna Junkvist Lindau johanna.junkvist.lindau@vgregion.se


SAMLA

Karolina Wolmhag karolina.wolmhag@lerum.se


Södra Älvsborg

Maria Glemfelt maria.glemfelt@vgregion.se


Göteborgsområdet

Agneta Bergqvist agneta.bergqvist@centrum.goteborg.se


Brukarmedverkan

Sara Svensson sara@nsphig.se

Eva Nilsson eva.nilsson2@partille.se

Kerstin Nilsson kerstinnilsson51@hotmail.com


Adress:
Regionens Hus
40544 Göteborg

Besöksadress:
Regionens Hus
Bergslagsgatan 2
411 04 Göteborg

Kontakta GITS
gits@vgregion.se

Org Nr: 232 100 0131